Wielka, harmoniczna i wielowymiarowa ekspansja świdomości… OSHO

„…Odrzuć wszelkie doktryny, dogmaty, wierzenia… odrzuć wszelkie „-izmy”. Uwolnij się od nich, bądź świeży, bądź nieskażony. A wtedy pojawi się w tobie inteligencja…”

Peter Waight, korespondent „Birmingham Post” napisał:

” Administracja Reagana postanowiła otruć Osho — mistyka, którego jedyną bronią były słowa…, słowa krytykujące chrześcijaństwo i prezydenta Reagana, słowa obnażające hollywodzką fikcję amerykańskiej, chrześcijańskiej demokracji. „

LUDZIE ŻYJĄ PROZĄ, to łatwe ale… sztuczne…

Sannjas to bunt przeciwko wszelkiemu niewolnictwu; to życie w totalnej wolności — bez tradycji, bez konwencji, bez konwenansów, bez religii, bez filozofii, bez ideologii — politycznych, społecznych lub jakichkolwiek innych. Sannjas to życie bez kajdan. Życie bez kajdan zawsze wygląda jak szaleństwo dla tych, którzy żyją w kajdanach. Życie chwilą jest drogą szaleństwa, drogą kochanka, drogą poety…

Osho kiedyś powiedział:   „…Gdy z tej ziemi odejdę, powiedz mi: żegnaj. I nie przywiązuj się do wspomnień, nie przywiązuj się do tego, czego już nie ma. Znajdź sobie innego, żyjącego mistrza.

Nie chcę, aby ktokolwiek o mnie pamiętał, nawet wtedy, gdy odejdę.    

Jeśli naprawdę mnie kochałeś, to proszę: znajdź kogoś innego, kogoś,    kto pomoże twojej miłości kwitnąć, kto pomoże twojemu istnieniu się rozwijać. ..” 

Jeszcze raz:   Odrzuć wszelkie doktryny, dogmaty, wierzenia… odrzuć wszelkie „-izmy”. Uwolnij się od nich, bądź świeży, bądź nieskażony. A wtedy pojawi się w tobie inteligencja.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s