Sztuka życia – Ho’Oponopono…

Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.
Konfucjusz___________________________________________

Ho’ Oponopono jest starożytną sztuką przebaczania i pojednania do dnia dzisiejszego praktykowaną na Hawajach.

W dosłownym tłumaczeniu słowo „ho’oponopono” znaczy właściwie postępować, poprawić błąd, spowodować zmianę, a jako technika uzdrawiania oznacza mentalne oczyszczenie.

Podstwą  Ho’Oponopono jest przyjęcie założenia, że  każdy z nas jest twórcą swojej rzeczywistości, a co za tym idzie –  musimy zaakcepotować odpowiedzialność za wszystkie zdarzenia, które zaistaniały w naszym  życiu

Świat zewnętrzny jest lustrzanym odbiciem tego, co nosimy w sobie. Dlatego praca z H’oponopono opiera się na miłości i przebaczeniu.

Metoda jest bardzo prosta, opiera się na czterech magicznych frazach, które można wymawiać wielokrotnie w myślach lub głośno, w dowolnej kolejności, o każdej porze, w każdej sytuacji i miejscu.

Są to:
♥ Przepraszam
♥ Proszę, wybacz mi.
♥ Dziękuję.
♥ Kocham Cię.

Warto chwilę wcześniej pomyśleć albo też skupić się na określonej sprawie, problemie, wadzie, osobie, Ziemi itp., następnie wymówić cztery podane frazy i obserwować…

Ulga i lekkość pojawia się natychmiastowo.

>Miłość rośnie – kiedy maleją osądy<

STRES

Praktycznie wszystko, co robimy, wywołuje stres – myśli, emocje, aktywność fizyczna, pożywienie, warunki środowiskowe…

Nie jest natomiast naturalny stres ten, który w przeciwieństwie do stresu naturalnego utrzymuje się dłużej… Gdy napięcie z powodu stresu osiąga pewien poziom, różny u różnych ludzi, wówczas zaczynają załamywać się fukcje organizmu…

Źródłem stresu jest opór: fizyczny, emocjonalny, umysłowy lub duchowy. Kiedy ciało doświadcza stresu, niemal jednocześnie zachodzi pięć procesów:

1 ● do krwioobiegu uwalnia się cukier
2 ● kurczy się grasica (układ odpornościowy)
3 ● napinają się mięśnie (niedotlenienie, ucisk nerwów, ból)
4 ● rozszerzają się naczynia włosowate (układ limfatyczny, ciśnienie, obrzęk, sińce, bladość)
5 ● komórki uwalniają toksyny (zatrucie krwioobiegu, niedotlenienie mózgu, gruczołów dokrewnych, zawroty głowy, rozdrażnienie).

W zależności od tego, który obszar został najbardziej dotknięty stresem, pomocny może okazać się energiczny ruch fizyczny (spala nadmiar cukru), opukanie klatki piersiowej (rozkurcza grasicę), samodzielny energiczny masaż lub ćwiczenia rozciągające (rozluźniają mięśnie), delikatny masaż poza miejscem urazu (wpływa na odprowadzenie toksyn do układu limfatycznego; w skrajnych przypadkach – konieczna transfuzja krwi), głębokie oddechy (pobudzają układ limfatyczny). Szczegóły znajdziecie w książce „Szaman miejski”.

Choć skupiamy się tu głównie na ciele, nie zapomnajmy,  że te same pojęcia mają zastosowanie do związków międzyludzkich, społeczeństw i Natury.

Na początek przyznaj się do tego, że od zawsze stwarzasz to, co chcesz. Dopiero kiedy odrzucisz wszelkie pół-prawdy i zaczniesz przyznawać się do swych prawdziwych intencji, opadnie zasłona iluzji. W chwili tej poczujesz i uświadomisz sobie, jak wielką masz moc.

Czy przemknęło Ci może kiedyś przez myśl:
„Wykreowałem to przeziębienie, bo jestem zmęczony pracą, a nie widzę innych możliwości, żeby odetchnąć”?
Albo: „Strasznie przeraziłem się tą kraksą, ale dobrze, że się wydarzyła, bo potrzebuję pieniędzy. Auto zrobię za jakiś czas, jak finansowo stanę na nogi”?
Oto właśnie przyznawanie się do swych prawdziwych intencji – pierwszy krok w pozostaniu świadomym twórcą.

Branie odpowiedzialności za wszystkie swe wybory jest  bardzo niewygodne 🙂  Jeśli jednak pragniemy rozwiązać swe dotychczasowe problemy i spełnić marzenia, okazuje się konieczne.
Nie jest ono równoznaczne z obwinianiem siebie.
Przyznawanie się do swych prawdziwych intencji to tylko… przyznawanie się do swych prawdziwych intencji…
Warto je stosować częściej, a wtedy – zaistnieje magia – nasze życie stanie się lżejsze i bardziej takie, jakbyśmy naprawdę chcieli.
Uczciwość z samym sobą to podstawa wszelkiego sukcesu i powrót świadomości własnej stwórczej mocy.
(King)

http://www.maya.net.pl/

Reklamy

3 thoughts on “Sztuka życia – Ho’Oponopono…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s