8. Prorok Izajasz – Prawo Opieki

Izajasz

Prorok Izajasz – reprezentujący Prawo Opieki   trzyma księgę wiedzy tylko dla siebie. Tym gestem wyraża złamanie prawa opieki nad rozwojem ludzkości.

Opieka służy kapłanom – mistrzom skrajności do budowania władzy nad ludźmi.

Izajasz patrzy w lewo na Sybillę Kumeańską – prawo hierarchii,  skrywając przed kobietą wiedzę – łamie to prawo.
Opieka nad człowiekiem nie jest usuwaniem przeszkód i wyręczaniem go w doświadczeniach (to ingerencja). Działając w ten sposób uzależniamy go od siebie i powielamy w nim swoje  ego- manipulujemy…

W nauczaniu niższej świadomości przez wyższą,  opieka to dawanie człowiekowi wskazówek i pokazywanie sobą jak działać, współpracować zgodnie z prawami.

Wskazówka nie jest gotowym rozwiązaniem.  Inspiruje człowieka do samodzielnego poszukiwania rozwiązań swoich problemów – sięgania do intuicji.
Pomoc ze strony wyższej świadomości następuje tylko na wyraźną prośbę niższej świadomości.

W innym przypadku jest ingerencją.
Symbol gwiazdy Dawida przedstawia 4 Mistrzów Zgodności i 2 Mistrzów Skrajności poddających narzędzia człowieka próbom i sprawujących opiekę nad jego rozwojem.          Gwiazda Dawida
Nośnikiem dźwiękowym tego prawa w aspekcie Zamysłu jest plemię Mazowszan, a po krzyżówkach genetycznych mieszkańcy Beneluxu i Szwajcarii. Nośnikiem myślowym tego prawa w aspekcie Realizacji są Chińczycy i Tybetańczycy.
Reprezentują oni falę nośną (zbiorowy, społeczny aspekt) prawa Opieki- reprezentowanego w sferze materii przez finanse, ekonomię, bankowość,         a w sferze społecznej przez współpracę opiekuńczą.

W aspekcie Zasady gromadzenia i pomnażania Wiedzy energia fioletowa przejawia się przez historię, antropologię, archeologię – nauki o człowieku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s