9. Prorok Daniel – Prawo Tolerancji- Zrozumienia

Prorok Daniel  Tolerancja czyli zrozumienie, to powstrzymanie się od oceny działania drugiego człowieka, jeśli ono nas nie dotyczy.

Ocena może także zaburzyć naszą pracę (także pracę nad sobą), wtedy kiedy nie rozumiemy jej celu, bądź sensu naszych doświadczeń.

W symbolu krzyża ukośnego następuje wymiana wartości.

Słowianie używali tego symbolu podając sobie ręce na krzyż – znaczyło to wybaczam i zgoda.            GEBO1

Chrześcijaństwo z symbolu krzyża ukośnego zrobiło znak klęski, eliminacji, ponieważ człowiek rozumiejący się z drugim bez pośredników jest zagrożeniem dla struktur władzy (wolnej woli).

Ocena skutecznie hamuje proces poznania siebie – oczyszczenia zawartości podświadomości – bagażu doświadczeń dobra i zła z poprzednich wcieleń, przez co człowiek posiada tylko jednowymiarowe wyobrażenie siebie jako osobowości.

Każde nasze nietypowe zachowanie zostaje od razu poddane wewnętrznej cenzurze jako nieodpowiednie (niewłaściwe) do naszego wyobrażenia o sobie.

Tymczasem każdy z nas jest wielowymiarowy- doświadczał zarówno dobra jak i zła, człowieczeństwa i odczłowieczenia (Ubóstwienia- bycie Bogiem), bycia katem i ofiarą.

Stąd duża część tego rodzaju doświadczeń zgromadzonych w naszej podświadomości jest ukrywana, zaprzeczamy sami sobie – naszej naturze.

W tej epoce zostaje ujawniona cała zawartość podświadomości.

Jednostki posiadające świadomość indywidualną mogą się oczyścić, obserwując bez oceny skrajne zachowania, stany emocjonalne. Nie komentując ich, nie negując i nie starając się ich wyeliminować.

Tylko w ten sposób przez świadome zrozumienie, przyjęcie do wiadomości całości naszej wielowymiarowej istoty, możemy scalić różne części naszej istoty i oczyścić się wewnętrznie.

Nośnikiem dźwiękowym tego prawa w aspekcie Zamysłu jest plemię Ukraińców (język ukraiński), a po krzyżówkach genetycznych Hiszpanie i Portugalczycy. Odpowiedzialni za złamanie empatii bez oceny, działania ze zrozumieniem.

Nośnikiem dźwiękowym przesterowanego prawa jest język hiszpański. Nośnikiem myślowym tego prawa w aspekcie Realizacji są Koreańczycy.
Reprezentują oni falę nośną (zbiorowy, społeczny aspekt) prawa Tolerancji reprezentowanego w sferze materii przez tzw. opinię publiczną, reakcje zbiorowe, a w aspekcie wiedzy przez badania statystyczne, socjologię, inżynierię społeczną.

Ciekawostki…

Znaki ukośnego krzyża (X) stanowią jedną z największych zagadek Masywu Ślęży, od dawna budzącą żywe spory badaczy. Obecnie znanych jest 15 takich krzyży (kilka dalszych po odkryciu zaginęło), wykutych na skałach i głazach, a także na rzeźbach kamiennych i blokach, które najpewniej wtórnie zostały umieszczone w murach budowli w pobliżu Sobótki.

GEBO4 

Ukośny Krzyż jest równiez symbolem Runy GEBO. Runa  ta związana z równowagą.

W tłumaczeniu ze staro skandynawskiego oznacza dar.
 Symbolizuje w swym rycie otwartego człowieka stojącego w pozycji X.

Najtrafniejszym mottem pasującym do tego znaku są słowa :

Mając obdarzaj

Obdarzając otrzymasz

Byś zawsze był kochany

Byś zawsze kochał…

Runa ta zwraca uwagę byś żył w harmonijnym związku sam ze sobą i innymi.
Wtedy rozumiejąc swoje ingi swoje jang będziesz wstanie przekazać dar Gebo innym.
Nie będziesz się obawiał prosić o pomoc nie będziesz się wstydził przyjacielu jej udzielać.
 To runa stabilności dawania i brania. GEBO2

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s