75. Interpretacje Fresków c.d. Prawo zachowania energii – Prawo przyczyny i skutku cz.1.

a.cisza

Nie jestem ciałem – posiadam ciało

Każdy z nas Jest Energią Duchową – chwilowo zamieszkującą wspaniały biologiczno-duchowy instrument zwany ciałem fizycznym, Energią posiadającą zdolność wzbudzania energetycznych wibracji i rezonowania z Energetycznymi Wibracjami Życia  wypełniającymi cały  Wszechświat...

a-cisza i moc

Wibracje Życia tworzą  Prawa Wszechświata,  którym Wszechświat i wszystko co się w Nim znajduje – podlega…

Każda wibracja uruchamia, kolejną wibrację… wzbudzając zależności – przyczyny i skutki…

Wszystko wibruje, wszystko się porusza – z różną częstotliwością, prędkością…

Nasz wspaniały biologiczno-duchowy instrument,  którego składowymi są – “substancja psychiczna”, “osobowość”,   Dusza, oraz wiele struktur energetycznych, poruszających się w różnych kierunkach, przybierających rozmaite formy i kolory, które są widoczne zarówno w ciele fizycznym, jak i wokół niego, posiada również zdolność uruchamiania oraz wchodzenia w reakcje z „pozytywnymi” – wysoko wibrującymi,  bądź „negatywnymi” – nisko, wolno wibrującymi energiami.

Jeśli zrozumiemy zadania i sposób funkcjonowania tego systemu w  ciele każdego z nas oraz  wokół niego, to otworzy się przed nami wspaniały obraz Człowieka, który w swojej potencjalnej doskonałości jest tak fascynujący i wzniosły, że trudno nie nazwać go Cudem Stworzenia… 🙂

a-aura

Osobowość i psychika, to pola wchodzące w skład naszego ciała fizycznego, natomiast Dusza oraz struktury energetyczne – ciała energetyczne są częścią naszego pola energetycznego.

Osobowość posiada  zdolność wzbogacania siebie, poprzez przyjmowanie i kodowanie wniosków wynikających z doświadczeń a także  przekształcanie i integrowanie tych wniosków  jako własnych, nowych reakcji stymulowanych czynnikami zewnętrznymi.

Substancja psychiczna jest swoistą „membraną” , przyjmującą na siebie wszelkie impulsy z zewnątrz. Rezonuje w wielu kierunkach.

Ta “membrana” będąca tzw.  naskórkiem Duszy,  rezonując z bodźcami przychodzącymi z zewnątrz – wzbudza  wibracje wtórne we wszystkich składowych naszego ciała.

a-cisza

Należy pamiętać, że Dusza , jaką każdy z nas obecnie dysponuje – jest instrumentem, który inkarnował przez wieki. Nasza  Dusza  zbierała ślady energetyczne z doświadczeń oraz wnioski z nich płynące.
Utrwaliła i scaliła te ślady w swej energetycznej substancji, jako bity informacji – podobnie jak odbywa się zapisywanie informacji na dysku komputera.
Kodowała automatyczne reakcje na określony typ bodźców jako – sposoby realizowania swojego przejawu.
Tak więc – skupiska wniosków z doświadczeń posiadające indywidualną wibrację –  stanowią źródło oraz podstawę naszych “reakcji psychicznych”.
Możemy w sobie – natężenie tych energetycznych kamertonów utwierdzić i pogłębić lub  też – zneutralizować… poprzez indywidualną –  świadomą  reakcję na wzbudzaną w nas wibrację różnorodnymi kodami wówczas – kiedy  poddajemy się wzbudzonym w naszej Duszy reakcjom…

aspokoj-w-ciszy

I tak-  na ten przykład – mamy możliwość  pogłębić w sobie lęk, frustrację, agresję, przywiązania, pragnienia…  ale wówczas  – zawsze w naszą przestrzeń doświadczania wkroczy tzw. cierpienie, które poprzez podtrzymywanie wibracji tej reakcji – pogłębia jedynie  ślad energetyczny w naszej Duszy, ponieważ… każde podobne doświadczenie wzbudzi w nas ponownie – jeszcze silniejszy rezonans…

Możemy jednak wykorzystać tę membranę Duszy w taki sposób, by neutralizować gotowe do wzbudzenia ślady w Duszy.

Substancja psychiczna może również być pomocna do przechwytywania energii bodźców z zewnątrz –  zasilając nasz indywidualny spichlerz energetyczny.

Chwilowe zatrzymanie energii bodźca na membranie powoduje w nas wstrząs – lecz jest on sekundowy… a potencjał ten już neutralizuje się na membranie i nie przenosi się dalej.
W efekcie do rezonatorów Duszy docierają szczątkowe wibracje wtórne, które nie mają już mocy wzbudzić impulsów gotowych do oddania reakcji.
Impulsy te, ślady energetyczne  nie zasilane – wytracają swój ładunek energetyczny ponieważ – nie pobudzane neutralizują się.

Dusza powoli staje się jednorodna, czysta, pozbawiona kodów niezgodnych z Prawem Zachowania  Energii Indywidualnych.

Z pozycji naszych Dusz –  wszystko jest dla nas optymalne.

Membrana – substancja psychiczna, sama w sobie nie jest zespołem cech ani śladów energetycznych tak, jak osobowość czy dusza.
Jest ona jednorodnym tworzywem gotowym do wzbudzania się w całym możliwym spektrum wibracji.

Jak pozyskać umiejętność kierowania energii tak, aby optymalnie nam  służyła ?

Poprzez wyciszanie umysłu i ciała – poznanie go i kontrolę nad nim.

a.muzyka ciszy

Im mniej będziemy odprowadzać energii na zewnątrz – bez reakcji, tym bardziej zasilimy „własny energetyczny spichlerz” – monadę…
Aby tego jednak dokonać – należy uświadomić sobie i zrozumieć sposób, w jaki  funkcjonujemy w sferze energetyczno-emocjonalnej.

Aby  proces ten wziąć w swoje ręce tak, by mógł on najlepiej nam służyć – należy poznać własną DUSZĘ…, pozwolić jej stać się jednorodną, wrażliwą, elastyczną…

Ci, którzy swe instrumenty wezmą we własne ręce, staną się posiadaczami i dysponentami energii wypełniającej tą Rzeczy Istność.

Jest to ogromny potencjał.
Dotychczasowi dysponenci i biorcy tej energii – uważający siebie za bogów – doskonale wykonali swe zadanie  🙂

Prowokując bodźcami, utrzymując prawo przyczyny i skutku – spowodowali, iż potencjał energii  maksymalnie nasyca tą czasoprzestrzeń…  Jest to potencjał, który można uzyskać jedynie przy zaistnieniu znacznej ilości materii wzbudzającej się wzajemnie.
Rośnie MOC oraz JAKOŚĆ tej RZECZY ISTNOŚCI.

Impulsy wzbudzające zapisy w Duszy to fale krótkie, które mogą przekształcić się w falę długą w postaci np.  odczucia zrozumienia,  olśnienia  przenikającego całego człowieka…

a-duchowość

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s