97. Przypomnienie – Nasza wielowarstwowa, subtelna budowa…

1-Pocałunek ognia z wodą

Era Wodnika to czas syntezy, to czas łączenia energii jakościowo odmiennych…

Obrazowo można by to przedstawić jako… pocałunek, zespolenie  Ognia z Wodą – chłodnego intelektu, będącego domeną męskiej energii…  w objęciach  gorącego uczucia serca, wyrażającego się przez energię żeńską, w wyniku połaczenia których – rodzi się trzecia –  nowa, subtelna jakość niczym… para wodna – będąca efektem połączenia tych dwojga…

To właściwy czas, o którym… z wypiekami na twarzy czytaliśmy w różnych starych księgach czy przepowiedniach…, podczas którego – w procesie Objawienia – zaczynamy intuicyjnie łączyć naszą intelektualną wiedzę z mądrością uczuć naszych serc i odkrywać oraz rozumieć to, co dotychczas jawiło nam się jako mgliste, nieuchwytne wrażenie…

Owa synteza prowadzi nas  do doświadczenia  transformacji, mającej głównie na celu –  zmiany na poziomie świadomości –  dotychczasowego myślenia  zorientowanego głównie na osiąganie celów…,   na myślenie zorientowane na –  podnoszenie własnych wibracji i  poszerzanie swej świadomości…

Niczym w teatrze… następuje Objawienie, podczas którego  zasłona zostaje uniesiona i  odkrywają się przed nami… Wielkie Tajemnice Wszechświata, które dotychczas znane były jedynie nielicznym – „wybranym” oraz „wtajemniczonym”…
Dostępujemy zaszczytu czerpania poznania z różnego rodzaju źródeł wiedzy w postaci ogromnej lawiny informacji… i każdy
z nas otrzymuje sposobność poznania ukrytych dotychczas sekretów… zawartych m.in. w pradawnej kulturze wedyjskiej, medycynie tybetańskich Mnichów, głębokiej mądrości słowiańskich Mędrców, tajemnicach transformacji Energii, tajemnicach skrywanych w piramidach rozsianych jak się okazuje nie tylko w Egipcie lecz na całej Ziemi, etc…
I ten – kto jest „gotowy” – otwarty na – przyjęcie, z-rozumienie i zastosowanie tej wiedzy w swoim życiu – zaczyna znacznie przyspieszać swój rozwój i w znacznie szybszym stopniu niż dotychczas – poszerzać swoją świadomość…

Zaczynamy coraz klarowniej rozumieć, że… ze względu na zachodzące wibracyjne zmiany w naszym Układzie Słonecznym – Wszechświat daje nam wspaniałą sposobność wzrastania  z  Ziemi do Gwiazd… 

Wnika w nas coraz więcej Światła…, w wyniku którego objawia się nasza własna tęczowa szata, zwana przez nas aurą…

Odkrywanie siebie krok po kroku… to najwspanialsze doświadczenie naszego życia…, bo kiedy docieramy do własnej Głębi…, to tak – jakbyśmy rodzili się na Nowo…

I kiedy uświadamiamy sobie… jak ogromny posiadamy potencjał…, jaką cudownie i perfekcyjnie złożoną – wielowarstwową i wielowymiarową Istotą jest każdy z nas – coraz łatwiej i sprawniej przychodzi nam świadomie obierać kierunek i prowadzenie nad naszą egzystencją w gąszczu zdawałoby się… chaotycznego, dzikiego życia…

1-czakry kolor

Większość Mądrych Ludzi dzielących się z nami swą wiedzą, informuje nas o tym, że… nie jesteśmy jedynie ciałem fizycznym – lecz, że w skład naszej Istoty wchodzi kilka różnych elementów i ciał…

Sanskryckie słowo “Prana” , chińskie „Czi” czy japońskie „Ki” – odnosi się do Siły Życiowej będącej źródłem wszystkich form energii wyrażającej się poprzez różne częstotliwości wibracji we wszystkich obszarach zamanifestowanego życia.

W składzie naszego systemu energetycznego zawiera się kilka głównych elementów, m.in:
* system czakr
* system kanałów energetycznych – meridianów
* oraz ciała subtelne zwane inaczej energetycznymi.

Czakry, z których rozróżniamy siedem podstawowych –  są centrami energetycznymi w naszym energetycznym systemie, są metafizycznymi wirami energii,  pełniącymi funkcję stacji odbiorczych, w których odbierana energia o różnej częstotliwości wibracji jest transformowana i poprzez meridiany dystrybuowana dalej…

Każda z czakr jako jedna z siedmiu wirów –  skupia się wokół jednego z siedmiu gruczołów dokrewnych w układzie hormonalnym naszego organizmu, a jego funkcja polega na pobudzeniu wydzielania hormonu przez gruczoł.

Właśnie hormony pochodzące z tych siedmiu gruczołów regulują wszystkie funkcje naszego organizmu –  z procesem starzenia się włącznie 🙂
Podczas, gdy medycyna konwencjonalna rozpatruje nasze ciało fizyczne w kategoriach chemicznych, obecnie wiemy już, że aby zaszła jakakolwiek reakcja chemiczna, musi zaistnieć w ciele przemiana energii elektromagnetycznej.

1- aura w cz.ramce

Energia ta m.in. płynie z umysłu, co wyjaśnia –  jak istotny jest jego związek z ciałem w utrzymaniu naszego zdrowia fizycznego, psychicznego i mentalnego.

Z chwilą ustania transferu energii – nasze Życie zaczyna wygasać…

Tradycyjny, naukowy schemat analizowania zdrowia jedynie w kategoriach tego, co widzialne, ustępuje dziś miejsca – coraz częściej akceptowanym prawdom, że umysł i myśl poprzedzają oraz wpływają na materię fizyczną…, bo przecież –  myśl także jest formą energii !

Kanały energetyczne zwane meridianami, to z kolei rodzaj subtelnych arterii komunikacyjnych. Ich zadaniem jest rozprowadzanie energii życiowej po całym naszym systemie energetycznym.

Stare teksty indyjskie i tybetańskie mówią o 72000 meridianów, Chińczycy natomiast twierdzą, że jest ich około 350000…, jak jest naprawdę ?

Każda z czakr składa się z małych obracających się w szybkim tempie wirów, z których każdy – przemienia energię rezonującą na określonej częstotliwości ruchu wirowego. Są one bardzo czułymi instrumentami i natychmiast reagują na nasze toksyczne, negatywne myśli czy emocje…

Czakry można określić jako skrzące się,  błyszczące migocące kolorami tęczy wirujące koła, będące swoistego rodzaju transformatorami przetwarzającymi energię, które gdy – harmonijnie wirują – przyciągają i rozprowadzają w naszym  wnętrzu życiodajną pranę…

1-AURA 1-aura2

Część tej energii nasze ciało wypromieniowuje  na zewnątrz tworząc… jedyną i indywidualną  dla każdego z nas  – piękną tęczową szatę energetyczną, wibrującą otoczkę – zwaną przez nas aurą, która emanuje indywidualnym obrazem naszego biopola, odzwierciedlającego  nasz holistyczny stan energetyczny – psychiczny, mentalny i emocjonalny, w zależności od stanu naszej psycho-fizycznej kondycji, samopoczucia,  emocji oraz naszych intencji, jakimi kierujemy się w życiu…

Nasze ciało fizyczne posiada swoje energetyczne, subtelne odpowiedniki w postaci tzw. Biopola połączonych, nakładających się jedno na drugie ciał energetycznych.

Do podstawowych ciał energetycznych, oprócz fizycznego należą: ciało eteryczne, ciało astralne, ciało mentalne, ciało intuicji, ciało karmiczne, ciało korony.

Każde z nich posiada swoją energię, właściwą sobie charakterystykę, zajmuje określoną przestrzeń i wyraża się w postaci linii siłowych oraz informacyjno-energetycznego promieniowania.

 

1- ciała energetyczne

Ciało Eteryczne –  znajduje się najbliżej ciała fizycznego i jest dokładną jego kopią a także nośnikiem sił kształtujących ciało fizyczne, jak również witalnej i twórczej siły życiowej oraz wszystkich fizycznych odczuć.

Składa się z cienkiej, subtelnej materii, niewidocznej dla oczu przeciętnego człowieka.

Ciało fizyczne i eteryczne mają wspólne pole energoinformacyjne z podobnymi cechami. Ciało to wychodzi poza ciało fizyczne na ok. 3-5 cm.

Ciało Astralne  – składa się z materii subtelniejszej niż ciało eteryczne. Jego kolory zmieniają się w zależności od naszego stanu emocjonalnego.

W normalnych warunkach utrzymuje się w odległości 5-10 cm od ciała fizycznego, jednak może pozostawać oddzielone od niego podczas stanu hipnozy, transu lub we śnie.

Przedstawia ono sobą nieustannie przepływającą, skondensowaną energię.

U osób bardzo emocjonalnych i impulsywnych zauważa się intensywniejsze i szczelniej ułożone różnokolorowe zagęszczenia energetyczne.

Wybuchy negatywnych emocji przejawiają się jako  zagęszczenia ciężkich i ciemnych kolorów: bordowo-czerwonego, brązowego, szarego, czarnego itp.

Częste uleganie negatywnym emocjom typu złość, agresja w stosunku do innych ludzi i sytuacji, obrażanie się wywołuje długotrwałe zagęszczenie negatywnych energii, co w późniejszym czasie może w sposób bardzo negatywny oddziaływać na zdrowie.

Ciało Mentalne – ma swą gamę kolorów uzależnionych od jakości naszych myśli.  Utrzymuje się w odległości ok. 10-20 cm od ciała fizycznego, powtarzając jego kontury.

Składa się z bardzo subtelnej energii planu mentalnego. Prawidłowe ciało mentalne ma jasnożółty kolor wychodzący z głowy człowieka i rozprzestrzeniający się na całe ciało. Podczas intensywnego myślenia ciało mentalne rozszerza się i staje się jaskrawe. W ciele tym znajdują się również kondensacje energetyczne, czyli myślokształty, które odzwierciedlają nasze poglądy i sposób myślenia.

Ciało karmiczne, zwane też  Ciałem Przyczynowym – jest ciałem subtelnym, nieśmiertelnym i towarzyszy człowiekowi, przechodząc z jednego życia do kolejnego w procesie reinkarnacji.

Ciało to jest ciałem duszy, ciałem przyczyn i skutków życia, które wybraliśmy.

Posiada ono pamięć i jest swoistym archiwum informacji o przeszłych zdarzeniach, doświadczeniach zebranych w poprzednich wcieleniach, a jednocześnie kumuluje w sobie wszystkie bieżące przeżycia.

Ciało Intuicji – jest ciałem energetycznym w kolorze ciemnogranatowym, koncentrującym w sobie nieświadome procesy.

Ciało Korony –  to wyższe ciało, które znajduje się w odległości ok. 80-100 cm od ciała fizycznego. U osób bardzo rozwiniętych duchowo ciało to może sięgać nawet kilku kilometrów.

Ma ono wygląd złotego jajka, które mieści w sobie wszystkie poprzednie ciała subtelne człowieka.

Zewnętrzna powierzchnia ciała korony posiada mocną i elastyczną ochronną warstwę o grubości ok. 1-2 cm. Stanowi ona dla człowieka ochronę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

Ciało korony zapewnia człowiekowi łączność ze Stwórcą, Siłami Wyższymi, otrzymując niezbędną dla człowieka informację i wiedzę. W tym ciele przechowywany jest program życia człowieka, czyli zobowiązania, które dusza człowieka powzięła przychodząc na świat w kolejnej reinkarnacji.

1-Aura teczowe jajo

c.d.n.

Korzystałam ze źródeł:

http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/szypow.htm

http://www.kosmoenergetyka.pl/home/struktura-bioenergetyczna-czowieka.html

http://stansiezmiana.pl/system-energetyczny-czlowieka-cz-i-ciala-subtelne/

Aby zacząć postrzegać aurę, dobrze jest na początek zacząć ćwiczenia z zapaloną świecą.

Usiąść wygodnie w zaciemnionym pokoju i zapalić świecę. Wyciszyć swoje myśli i wprowadzić siebie w stan relaksu…, jednocześnie cierpliwie wpatrywać się w płomień świecy lecz – nie bezpośrednio,  ale… delikatnie ponad nim…, przymrużając lekko oczy…

W miarę  postępu ćwiczeń, najpierw zobaczymy delikatny, jaśniejszy „obrys” płomienia…, w miarę jednak wykonywanych ćwiczeń ujrzymy piękne „halo” wielkości ok. 10-15 cm średnicy… 🙂

Kiedy to się zadzieje…,  możemy swoją uwagę przenieść na dłoń znajdującą się w zasięgu światła płomienia i spróbujmy ujrzeć aurę dłoni… Kolejnym krokiem jest próba zobaczenia swej aury w lutrze…  Niesamowite doświadczenie 🙂

 

 

 

Reklamy

2 thoughts on “97. Przypomnienie – Nasza wielowarstwowa, subtelna budowa…

 1. Ten cały „chłodny intelekt” ze słynną „męską energią” niema wspólnego dosłownie NIC, więc bez względu na to jak ciepła i cudowna będzie „żeńska energia”, to jednak „dzieci” z tego nie będzie 😉
  Era Wodnika należy do „Uranosa”, natomiast archonci tylko prubują temu przeszkodzić.

  Jeśli już coś łączyć z „żeńską energią”, to błyskotliwość myśli/inteligencji i wyobrażnię, a ten śmieszny „chłodny intelekt” jest typowym archonckim pasożytem, jakąś taką tanią imitacją.
  Tak naprawdę te wszystkie pierniczenia o czakrach itp… mają dwa cele, jeden pozytywny a drógi negatywny:
  Pozytywny – pobudzanie ludzkiej wyobrażni, aby skierować człowieka do wyższych światów.
  Negatywny – zamknięcie człowieka w sztucznych ramach stworzonych przez jego własny umysł.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s