Przekaz Michała Anioła

Re: Rola Słowian wg Michała Anioła

Freski na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej namalował w latach  1508 – 1512 (2012r = 500 lat),  Michał Anioł w oparciu o przekaz od słynnego kabalisty Abulafi, który obudził w nim wiedzę wewnętrzną.
Buonarotti w centrum wiary stworzył obrazy niezgodne z dogmatami kościoła.

Przesłanie Michała Anioła przez wieki próbowali rozszyfrować kabaliści, jednak bezskutecznie, ponieważ osnową tej wiedzy są języki słowiańskie, nie zaś hebrajskie.

„…namalowałem te symboliczne obrazy, by informacja doczekać się mogła właściwego odbiorcy.
Brałem udział w życiu różnych światów.
Poznałem też klucz wiedzy o czasach, które nadejść mają.

Treści płynace z fresków mówią o WALCE i o ZGODZIE, co kiedyś połączy kobietę i męższcyznę i połączy narody.
Jakie losy zawikłane, cierpienia pełne, przez rządzących sterowane, wiodą nas ku temu rozwiązaniu, które nie w smak jest niejednemu, co ster władzy trzyma ?
Jest tam bunt przeciw bogom fałszywym, co mieli powodów wiele by kłamać, bo gra szła o wielką stawkę :
władzę nad ludźmi i światem.
Tajemnica we freskach zawarta obala mity o tych, co nazywali siebie bogami jedynymi, a byli tylko specjalistami, budowniczymi, wykonawcami, nauczycielami.

Ale Boga Prawdziwego nikt przechytrzyć nie zdoła, bo On głęboko w sercu człowieka jest i nie da się ubrać w szaty i pozłotę. I właśnie ON taką próbę ludziom daje, by odkryli sami (cierpiąc niedolę i zależność), co to jest MIŁOŚĆ i gdzie jej szukać – W SOBIE.
Pośrednicy stojący na drodze do kontaku z BOGIEM  co WSZYSTKIM JEST, a postaci nie posiada –
próbując w skrawek boskiej tożsamości przyoblekać siebie, manipulowali światem.
A ON ma wieczność całą, by ludzkość do siebie nawrócić. I ten, kto SIĘGA DO NIEGO NA WPROST, jest obdarowany by szczęśliwym być.

Czas już, by rzeczywistość właściwie została odczytana. A papież Juliusz II w tym mi pomógł.
Pozwolił mi malować sceny, niezgodne często z biblijnymi treściami i wypełniać je piękną harmonią nagiego ciała.
On zmusił mnie bym dokończył pracę.
Gdy trzeba dać światu nowe dzieło, ktoś musi popchnąć oporne ciało ku realizacji nawet drastycznymi środkami (patrz: film „Udręka i ekstaza” przy realizacji fresków).
Czasem kołem łamie i zadaje ból duszy, zbierając na siebie ból, gniew i żal człowieka, który twierdzi, że robi coś wbrew sobie.
Najczęściej zaślepiony pychą, ambicją lub ociężały lenistwem, nie byłby zdolny w czasie wyznaczonym – dokonać tego co potrzebne dla ludzi i dla siebie. I tak było ze mną.

Współcześnie, neurolodzy dostrzegli w scenie stworzenia Adama, dokładne odwzorowanie ludzkiego mózgu, ale to Polakom udało się odszyfrować pełny przekaz Michała Anioła, ponieważ właśnie w masywie Ślęży (na terenie Polski), znajduje się jedna z kolebek ludzkości.
Wiedza zawarta jest w każdym geście, każdej kresce, każdym kolorze namalowanym przez Michała Anioła. Nic nie jest przypadkowe. Freski zawierają precyzyjne informacje na temat elektromagnetycznej budowy człowieka i wszechświata.

Opowiadają historię pierwszej rodziny oraz istot, które na początku były logosami – opiekunami wszechświata, a potem stały się manipulatorami i bogami. Dlatego postaciom biblijnym na freskach brakuje aureoli i anielskich skrzydeł, żeby pokazać, że to ludzie ludziom zgotowali ten los.
O tym wszystkim i wielu innych ujawnionych tajemnicach przeczytacie na stronach
http://www.kundabufor.pl/

https://i1.wp.com/www.ag.108.pl/components/com_agora/img/members/73/mini_18062012-1202_dasfgerg.png

Reklamy

10 thoughts on “Przekaz Michała Anioła

 1. Pingback: Czy Słowianie to lud DRACO? | My journeys between worlds..

 2. Hej Margo 🙂

  „Współcześnie, neurolodzy dostrzegli w scenie stworzenia Adama, dokładne odwzorowanie ludzkiego mózgu, ale to Polakom udało się odszyfrować pełny przekaz Michała Anioła, ponieważ właśnie w masywie Ślęży (na terenie Polski), znajduje się jedna z kolebek ludzkości. Wiedza zawarta jest w każdym geście, każdej kresce, każdym kolorze namalowanym przez Michała Anioła. Nic nie jest przypadkowe. Freski zawierają precyzyjne informacje na temat elektromagnetycznej budowy człowieka i wszechświata.”

  wiesz, że mnie ta historia bardzo, ale to bardzo interesuje, ale mam pyatanie, a mianowicie, czy oprócz Polaków ktoś jeszcze uważa, że Michał Anioł zawarł w tych freskach przesłanie dotyczące Ślęży? Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  Polubienie

  • Livia: „..mam pytanie, a mianowicie, czy oprócz Polaków ktoś jeszcze uważa, że Michał Anioł zawarł w tych freskach przesłanie dotyczące Ślęży?

   Liviu, co prawda nie na temat Ślęży, ale znalazłam info na temat amerykańskiego lekarza Frank’a Lynn’a Meshberger’a , który zauważył w swojej publikacji na łamach czasopisma medycznego Journal of the American Medical Association, że postaci i cienie widoczne za figurą Boga Ojca w scenie Stworzenia Adama zdobiącej ścianę Kaplicy Sykstyńskiej są anatomicznie poprawnym odwzorowaniem przekroju ludzkiego mózgu…

   Poszukaj info na temat tego lekarza na stronach anglojęzycznych. U mnie niestety z jęz. angielskim jest bardzo kiepsko 😦
   Obawiam się, że informacji na temat naszej Ślęży próżno by szukać u innych autorów, prócz naszych rodzimych…, ale… może kiedyś znajdziemy 😉
   ps. I jeszcze Liviu poszuka na temat prof.Dr. Medycyny
   K.A. Efetov’a, który odkrył w jednym z fresków dokładne
   odwzorowanie genitaliów męskich i kobiecych…

   Polubienie

   • Mój angielski też nie jest najlepszy… tzn. czytam z reguły bez problemu, ale w taki dość nietypowy sposób, pwoiedziałabym intuicyjny.. kiedy wszystko doskonale rozumiem pod warunkiem że coś mnie z tego stanu nie wytrąci 🙂

    „postaci i cienie widoczne za figurą Boga Ojca w scenie Stworzenia Adama zdobiącej ścianę Kaplicy Sykstyńskiej są anatomicznie poprawnym odwzorowaniem przekroju ludzkiego mózgu…”

    taaak.. to bardzo niezwykłe i ważne odkrycie.. i błyskawicznie mi się skojarzyło z moją notką o Drzewie Świata, zwłaszcza z poniższym fragmentem:

    “Z całą teorią Callemana, nazywaną lateralizacją mózgu, można się zapoznać szczegółowo w napisanych przez niego książkach. Prościej mówiąc, według koncepcji Callemana funkcjonowanie czaszki ludzkiej jest powiązane z geograficznymi i energetycznymi strukturami Ziemi” (Barbara Hand Claw, KOD MAJÓW)

    http://liviaspace.com/2012/09/25/drzewo-swiata/

    Polubienie

    • Livia: „..Z całą teorią Callemana, nazywaną lateralizacją mózgu, można się zapoznać szczegółowo w napisanych przez niego książkach. ..”

     Ooo.., to bardzo ciekawe 🙂
     Co prawda nie czytałam książek Callemana, ale jeśli znajdę w jęz. polskim – to na pewno nadrobię te zaległości 😉

     Dzięki Liviu 🙂

     Polubienie

     • Ja książek Callemana też nie czytałam, to cytat z „Kodu Majów” Barbary Hand Claw.. Moim zdaniem to naprawdę ciekawa książka i przynajmniej w jakimś stopniu wciąż aktualna. mnie w każdym bądź razie niejeden raz mocno poruszyła i zadziwiła zbieżnością pomiędzy dświadczeniami autorki i moimi 🙂

      Polubienie

 3. „Przesłanie Michała Anioła przez wieki próbowali rozszyfrować kabaliści, jednak bezskutecznie, ponieważ osnową tej wiedzy są języki słowiańskie, nie zaś hebrajskie.”

  hmm… myślałam jednak, że ta historia dotyczy całej ludzkości, a nie tylko Słowian… a skoro całej ludzkości to i wszystkich języków, a nie tylko tych wybranych.. czyli w tym przypadku słowiańskich…

  zresztą dalej czytam:

  „Opowiadają historię pierwszej rodziny oraz istot, które na początku były logosami – opiekunami wszechświata, a potem stały się manipulatorami i bogami.”

  a więc jednak.. jest to historia nie tylko całej ludzkości, ale i całego Stworzenia…

  🙂

  Polubienie

  • Livia: „..hmm… myślałam jednak, że ta historia dotyczy całej ludzkości, a nie tylko Słowian…
   …a więc jednak.. jest to historia nie tylko całej ludzkości, ale i całego Stworzenia…”

   Tak Liviu, dokładnie tak właśnie myślę, że jest to historia całego Stworzenia… 😛

   Cyt.”…Wiemy, że cała materia zbudowana jest na podstawowym poziomie z tych samych podstawowych cząstek elementarnych.
   Podobnie można sądzić o przeciw-materii i jej części wirtualnej.
   Tak więc część wirtualna każdego ciała jest oparta o te same podstawowe algorytmy (programy) i informacje początkowe. Opisujemy tutaj te podstawowe algorytmy działające w czaso-okreso-przestrzeni świata i przeciw-świata wraz z jego częścią wirtualną, nazywając je PRAWAMI MORALNYMI / PRAWAMI UNIWERSALNYMI / PRAWAMI PODSTAWOWYMI.
   Prawom tym podlega każdy element całości, są one z jednej strony zabezpieczeniem przed zniszczeniem całości a z drugiej strony wymuszają na jej częściach ciągłe zmiany.
   Możemy być twórcami w obrębie tej rzeczywistości jako jej współtwórcy tylko wtedy gdy przestrzegamy praw moralnych / praw uniwersalnych.
   W ten sposób rzeczywistość rozwija się jak harmonijny i spójny fraktal obejmując sobą coraz to szerszy obszar NIEJESTEM…

   Zgodne współistnienie – to zasadnicza funkcja każdej żywej ISTOTY we Wszechświecie.
   Osiąganie stanu harmonijnego współdziałania dotyczy zarówno ludzi miedzy sobą, człowieka i planety, planety i kosmosu, a w obrębie ciała – organów, narządów i komórek. Kluczem do uzyskania stanu zgodności jest poznanie praw i mechanizmów funkcjonowania ciała i psychiki oraz odniesienia tego do reakcji międzyludzkich.”

   http://www.percepcja44.republika.pl/prawa.html#kapuc

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s